Opinie o kursie online Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców

Kurs online Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców powstał w odpowiedzi na fakt, że coraz więcej osób cierpi z powodu bólu pleców. Dane epidemiologiczne pokazuję, że problem od lat się nasila. Oznacza to, że nasze działania terapeutyczne nie są do końca skuteczne.

Szacuje się, że z powodu bólu pleców cierpi ponad 550 milionów osób, co stanowi ok. 8% populacji ziemi. Od lat problem ten się nasila. Obecnie ból pleców jest główną przyczyną zwolnień chorobowych na świecie.

W 2019 roku Polska stała się niechlubnym liderem w rankingu nowych przypadków bólu pleców. Statystyki wyniosły 4 179 nowych przypadków bólu pleców na 100 tysięcy mieszkańców. Drugie miejsce zajęła Republika Vanuatu, a trzecie Rumunia.

 

Terapia XXI wieku

 

W związki z tymi niepokojącymi danymi rządy na całym świecie wydają setki milionów dolarów na badania najskuteczniejszych terapii przewlekłego bólu. Okazuje się, że klasyczna fizjoterapia (kinezyterapia, terapia manualna, fizykoterapia) coraz rzadziej jest zalecana w przypadku bólu utrzymującego się dłużej niż 3 miesiące.

Obecnie główną uwagę skupia się na eliminacji czynników ryzyka związanych ze stylem życia. Zaliczamy do nich między innymi: używki, nadwagę, problemy ze snem, niedobory aktywności ruchowej, stres, dietę, itp.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest edukacja. Badania pokazują, że pacjenci, którzy rozumieją podstawowe mechanizmy związane z bólem zdecydowanie lepiej go kontrolują. Do tego należy korygować błędne przekonania dotyczące bólu pleców do których zalicza się między innymi takie stwierdzenia jak: plecy są słabe, zła postawa wpływa na ból, należy siedzieć prosto, powodem bólu są słabe mięśnie rdzenia, itp. Jeszcze raz powtarzam, że są to niebezpieczne mity związane z bólami pleców.

Poza tym coraz więcej mówi się o terapiach behawioralnych, czyli takich, które zmieniają myślenie i sposób działania osób z bólem pleców. Należy próbować korygować myśli katastroficzne oraz zapobiegać kinezjofobii (strach przed ruchem). Jak się okazuje w przypadku przewlekłego bólu pleców główne zmiany zachodzą w mózgu. I to właśnie ośrodkowym układem nerwowym należy zająć się w pierwszej kolejności.

 

Ponad rok przygotowań

 

Jak widzisz w zakresie terapii bólu pleców dużo się zmienia. Niemalże codziennie publikowane są bardzo ciekawe badania w tym temacie. Nie ukrywam, że ogromną przyjemność stanowi dla mnie ich śledzenie.

Jest ich jednak ogrom i ich opracowywanie zajęło mi ponad rok. Zacząłem się tym zajmować w listopadzie 2020 roku. Przed pierwszą edycją lekko się stresowałem, ponieważ nie wiedziałem jak na nie zareagują ludzie, którzy do tej pory byli przyzwyczajeni do klasycznych form terapii bólu pleców.

Na szczęście opinie o kursie przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania.

Opinia o kursie Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców

 

300 godzin na opracowywanie materiałów

 

Prace nad zbieraniem i opracowywaniem materiałów zajęły mi łącznie ponad 300 godzin. Był to dla mnie bardzo rozwojowy czas dzięki, któremu zmieniłem również podejście do pracy ze swoimi pacjentami

Przede wszystkim coraz mniejszą uwagę przywiązuję do biernych form terapii, takich jak terapia manualna czy masaż. Czasami bywają one pomocne. Jednak osoba z bólem pleców przede wszystkim potrzebuje wiedzieć w jaki sposób samodzielnie radzić sobie ze swoimi dolegliwościami.

Musi odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem. Dzięki temu kursowi zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na przekopywanie się przez informacje niskiej jakości.

Opinia o kursie Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców

 

Materiały warte ponad 10 tysięcy złotych

 

Większość materiałów na podstawie, których przygotowywałem kurs Kompleksowej Autoterapii Bólu Pleców była płatna. Były to wyłącznie anglojęzyczne książki oraz kursy na które wydałem ponad 10 tysięcy złotych.

Materiały zostały opracowane na podstawie badań światowych autorytetów w dziedzinie terapii bólu pleców. Byli to między innymi: Lorimer Moseley, David Butler, Adriaan Louw (prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Bólem), Alan Gordon, Peter O’Sullivan, itd.

Kurs Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców pozwoli tobie zaoszczędzić pieniądze na zbędne leki, badania i terapie. Pamiętaj, że wykształcony pacjent, to pacjent obdarzony mocą.

Opinia o kursie Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców

 

Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców – podsumowanie

 

Współczesne badania wyraźnie pokazują, że osoby, które dysponują umiejętnościami do samodzielnej pracy dużo szybciej wychodzą z bólu. I taki jest właśnie cel tego kursu. Wyposażyć Ciebie w umiejętności do łatwej, szybkiej i efektywnej samodzielnej pracy z bólem.

Opinia o kursie Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców

Kurs online Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców składa się z 3 spotkań live. Każde trwające ponad 1,5 godziny. Podczas tych spotkań omawiamy najskuteczniejsze sposoby samodzielnej pracy z bólem. Webinary obejmują takie zagadnienia jak sen, dieta, zapachy, aktywność ruchowa, terapia poprzez pisanie, itp. Po każdym spotkaniu możesz zadawać pytania na żywo.

Jeżeli jednak nie możesz uczestniczyć w webinarach na żywo, to się nie przejmuj. Wszystkie materiały są nagrywane i otrzymujesz do nich dostęp przez 365 dni.

Poza spotkaniami live dostajesz również dostęp do nagrań video z ćwiczeniami rozciągającymi, oddechowymi oraz wzmacniającymi. Do wszystkich materiałów otrzymujesz szczegółowe wyjaśnienie.

Ale to nie wszystko. Każda osoba, która wykupi dostęp do kursu otrzyma również pliki pdf wspomagające samodzielną pracę z bólem. Dostaniesz między innymi: ebook Dieta na ból pleców, Checklistę zdrowych pleców, spis zalecanej muzyki oraz produktów żywieniowych.

Opinia o kursie Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców

Dostęp do najnowszej edycji kursu Kompleksowa Autoterapia Bólu Pleców możesz zakupić tutaj. I pamiętaj: terapia bólu pleców musi być kompleksowa, ale nie może być skomplikowana!

Miniaturka
Daniel Kawka

Nazywam się Daniel Kawka i z dumą noszę tytuł fizjoterapeuty. Dużą przyjemność sprawia mi śledzenie badań naukowych, którymi dzielę się podczas prowadzonych kursów. Na co dzień pracuję z pacjentami z przewlekłym bólem. Lubię moją pracę ?